pixel Cech NiH Zawodowy kurs Hipnozy ericksonowskiej

Hipnoza ericksonowska i szybkie indukcje

Kiedy Milton H. Erickson wyszedł przed grupę słuchaczy zgromadzonych w auli i zaczął mówić swoim specyficznym, nieco chropawym, bogato modulowanym i pełnym łagodnych tonów, ciepłym głosem, wśród kilkuset osób zapadła cisza. Wszyscy wstrzymali oddech… Każdy wpatrywał się uważnie w postać Ericksona stojącą na scenie i skupiał maksymalnie swoją uwagę, by usłyszeć dokładnie, co mówi ten wspaniały hipnoterapeuta i jakie ważne, pozytywne i użyteczne informacje przekazuje jak dar.....

I kiedy słuchał, jak Erickson przedstawia się, mówiąc, że zajmuje się od kilkudziesięciu lat hipnozą i że każdego można wprowadzić w stan transu hipnotycznego, i że to najlepszy stan, w którym człowiek może skorzystać z ukrytych w podświadomości zasobów, słuchacz skupiał się na swoim wnętrzu i zadawał pytanie, w czym hipnoza może pomóc konkretnie jemu.......

I jaką sprawą zająłby się w pierwszej kolejności, pragnąc zwiększyć radość życia i motywację do działania, a także dać sobie więcej możliwości.....

I w czasie, gdy słyszał i chłonął każde słowo Ericksona, niezauważalnie wchodził w przyjemny, bezpieczny i dobroczynny stan transu hipnotycznego......

I pogłębiając ten stan pozwalał, by mięśnie w przyjemny sposób rozluźniały się, a umysł komfortowo przyjmował pozytywne sugestie ucząc się szybciej, otwierając nowe ścieżki, pokazując dobre rozwiązania. I wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że każdy człowiek może to robić podobnie, choć niektórzy szybciej, a inni nieco wolniej, ale niezależnie od tempa, każdy człowiek posiada niezwykle użyteczną umiejętność wchodzenia w trans.

Każdy również może szybko nauczyć się, w jaki sposób wprowadzić w trans innych.

Odkryj fascynujący i pełen możliwości świat ukryty przed okiem świadomości!

Hipnoza ericksonowska!

Szkolenie od podstaw – nawet jeśli nie masz jeszcze wiedzy w tym zakresie, nauczysz się wszystkiego od początku! Zapraszam cię do spędzenia 7 niezwykłych dni, podczas których: odkryjesz jak wiele umiejętności, wiedzy, zdolności, możliwości kryje twój nieświadomy umysł, nauczysz się osiągać zmienione stany świadomości i korzystać z nich, by czerpać z ukrytych w sobie skarbów, otworzysz sobie drogę do korzystania w pełni z własnych możliwości. W naszej podświadomości kryją się prawdziwe skarby – zasoby, o których niektórzy mówią, że są wręcz nieograniczone.

Pewne jest, że dotychczas nikt granicy nie zbadał i nie znalazł. Nasze umysły są tak niezwykłe, że niemal grzechem można by było nazwać brak podstawowych umiejętności komunikowania się ze swoim nieświadomym ja, a także z umysłami innych ludzi. Ludzka podświadomość to niewyczerpana skarbnica i prawdziwą przygodą jest każdorazowe zanurzanie się w niezwykły świat wewnętrznych doznań w stanie transu hipnotycznego.

Odkryj możliwości hipnozy konwersacyjnej.

Podczas tych dni intensywnego szkolenia z hipnozy ericksonowskiej otrzymasz całościową wiedzę i umiejętności w stopniu, który pozwoli ci na pracę z sobą samym jak też z innymi ludźmi, jeśli już pracujesz jako terapeuta, hipnoterapeuta czy coach.

 

 

Zgłoszenie

 

 

Informacje uzupełniające

» Dyplom i zaświadczenie wg MEN

Zakres umiejętności:

 • Nauczysz się wchodzić w trans, kierować nim i pogłębiać stan autohipnozy.
 • Dowiesz się, jak ważne jest to, w jaki sposób mówisz do siebie i do swojego nieświadomego umysłu, i nauczysz się robić to w sposób poprawny, przynoszący ci pożądane rezultaty.
 • Przestaniesz popełniać błędy wydając polecenia swojej podświadomości, a zatem przestaniesz sabotować własne działania, pragnienia, marzenia.
 • Nauczysz się konstruować indukcje hipnotyczne w oparciu o hipnotyczne wzorce lingwistyczne Miltona H. Ericksona.
 • Nauczysz się szybkich indukcji.
 • Będziesz umiał/a wprowadzać w trans innych podczas rozmowy (metoda konwersacyjna).
 • Poznasz zasady konstruowania skutecznych sugestii hipnotycznych i dowiesz się, jak przekazywać je w sposób niezauważalny dla świadomości, co zwiększa kolosalnie ich siłę.
 • Otrzymasz konkretne metody, narzędzia i procedury do pracy z własną podświadomością lub z podświadomością twojego klienta.

 

Dlaczego metoda Miltona Ericksona jest tak skuteczna?

Milton H. Erickson (1901-1980) od wczesnych lat młodzieńczych prowadził eksperymenty i obserwacje podczas komunikowania się z innymi. Obserwował z uwagą i fascynacją relacje pomiędzy ludźmi i to, co dziś nazywamy komunikacją niewerbalną. I już w wieku dorosłym doprowadził tę sztukę do mistrzostwa, ponieważ przez wiele lat doskonalił to, co dziś nazywamy wrażliwością sensoryczną. Pierwsze kroki w dochodzeniu do mistrzostwa czynił jako dziecko, gdy sparaliżowany z powodu choroby (polio), skazany według lekarzy na szybką śmierć, przykuty do łóżka obserwował swoje liczne rodzeństwo krzątające się po domu.

To wtedy, będąc dzieckiem, uczył się słuchać i słyszeć, chwytając najdrobniejsze różnice w tonie rozmów, niuanse emocjonalne przekazywane przez westchnienia, chrząknięcia i tak dalej. To wtedy wypracowywał wrażliwość zmysłów dokonując wnikliwych analiz mowy ciała braci i sióstr w trakcie ich zabaw, dziecięcych sporów czy codziennych zajęć.

Później, w trakcie wielu tysięcy godzin sesji hipnotycznych, Erickson wypracowywał precyzyjne narzędzia, które od jego nazwiska noszą wspólną nazwę hipnozy ericksonowskiej.

Geniusz tej metody opiera się na tym, co jest określane jako komunikacja wielopoziomowa - poprzez różnice w pracy umysłu świadomego i nieświadomego oraz intuicyjne zastosowanie przez Ericksona specyficznych struktur lingwistycznych, osoba hipnotyzowana w niezwykle skuteczny sposób jest prowadzona przez procesy zmiany, zdrowienia, otwierania się na ukryte zasoby.

Dzięki modelowaniu tego sposobu pracy Ericksona przez Richarda Bandlera i Johna Grindera, twórców NLP, dziś wykwalifikowany hipnotyzer i hipnoterapeuta jest w stanie docierać w niezauważalny sposób do podświadomości klienta i zasiewać w niej to wyjątkowo płodne ziarno idei, rozwiązań, wydobywać ukryte zasoby, uruchamiać moce, np. ozdrowieńcze, stymulować u klienta proces odchudzania, pozbywania się nałogów itd. Każdy człowiek ma wszystkie zasoby, by osiągnąć sukces! To jedno z najważniejszych założeń wspierających pracę za pomocą hipnozy ericksonowskiej.

Jeśli pragniesz doświadczyć tego i nauczyć się korzystać z ukrytych w sobie bogactw, poznaj sposoby na skuteczną rozmowę z podświadomością. A zatem, podsumowując: poznasz od podstaw mechanizmy rządzące powstawaniem zjawisk transowych.

Dowiesz się w jaki sposób pracuje umysł i co możesz zrobić, aby dotrzeć do jego najskrytszych zakamarków, nawet tych głęboko ukrytych. Przedstawimy ci zasady hipnotycznego BHP – nauczysz się zabezpieczać klienta przed nieużytecznymi sugestiami i zmianami oraz dowiesz się, jak zapewnić sobie współpracę podświadomości w celu dokonania najlepszych dla klienta i najbardziej dla niego pożądanych zmian.

Nauczysz się metod, za pomocą których będziesz w stanie pomagać sobie i innym ludziom w zdrowieniu fizycznym i psychicznym, w przekraczaniu własnych ograniczeń i otwieraniu się na nowe możliwości.

W tym zaawansowanym programie hipnozy ericksonowskiej otrzymasz zagadnienia merytoryczne:

 • szybkie nawiązanie dobrego kontaktu – jak szybko i precyzyjnie pragniesz nawiązać kontakt między twoją podświadomością a podświadomością drugiego człowieka,
 • stan świadomości zewnętrznej i wewnętrznej – hipnotyzowanego i hipnotyzującego – instalacja stanu dostępu do umiejętności skutecznego i etycznego pomagania sobie i innym,
 • uzupełnianie znaczeń – geniusz komunikacji wielopoziomowej – wprowadzenie do Modelu Miltona
 • Model Miltona – mechanizmy odbioru języka przez podświadomość, czyli jak mówić jednocześnie do półkuli prawej i lewej
 • implikacje, presupozycje, cytaty, czytanie w myślach, ukryte polecenia
 • reframing
 • budowanie metafor i wieloznaczności
 • pętle metafor
 • doskonałość w zaznaczaniu analogowym – wykorzystanie mocy 38% komunikacji audio
 • wybrane metody wywoływania transu
 • frakcjonowanie transu – pogłębianie i regulowanie zaangażowania podświadomości
 • doskonalenie wrażliwości sensorycznej
 • komunikacja z podświadomością – rozmowa, uzyskiwanie odpowiedzi na pytania, nawiązywanie relacji współpracy z nieświadomą częścią własną, partnera, klienta
 • sześciostopniowa technika przeramowania
 • Terapia Time Line – lingwistyka czasu, która wzmacnia efekty sugestii kilkakrotnie, sprawiając, że niemożliwe dla świadomego umysłu staje się możliwe.

 

Zgłoszenie

 

- kurs dzienny- poda datę kursu
- kurs eksternistyczny online- pozostaw pole puste

Facebook
Analytics