pixel Cech NiH Hipnoza – techniki pozbywania się stresów, lęków i fobii

Hipnoza – techniki pozbywania się stresów, lęków i fobii

Hipnoza – techniki pozbywania się stresów, lęków i fobii

stres fobia depresja

Czujesz, że codzienność niesie ze sobą wiele zagrożeń? A może zdarza się, że w wielu sytuacjach nie możesz zachować zimnej krwi i właściwie ocenić rzeczywistości, bo strach paraliżuje wszelkie twoje zmiany?

Nie możesz się poddawać. Kurs ten przywróci ciebie do równowagi, byś w pełni cieszył się życiem. 

 

Kurs dla hipnoterapeutów oraz pomocy doraźnej

Istnieje wiele technik hipnotycznych, które można zastosować w przypadku fobii lub ataków niepokoju. Na poziomie świadomym możesz nawet nie pamiętać początkowego wydarzenia powodującego fobię- wiesz tylko że nie czujesz się zbyt dobrze w windzie, wpadasz w przerażenie widząc pająka, boisz się latać samolotem....

Hipnoterapia polega zazwyczaj na odnalezieniu tego pierwotnego wydarzenia i zmianie jego asocjacji. W transie, poprzez wielokrotne powtarzanie, można nauczyć się prawidłowych reakcji na bodziec. Ataki paniki można zaś oswoić poprzez kontrolę nad nimi np. poprzez dysocjacyjne techniki oddechowe.  W zależności od przypadku pozbycie się fobii albo poradzenie sobie z atakami paniki zajmuje przeważnie od jednej do kilku wizyt. Technikami dobierane są indywidualnie. Zapraszam na kurs, dzięki któremu wzbogacisz swój warsztat pracy jako hipnoterapeuta.

Informacje organizacyjne

Hipnoza- techniki pozbywania się stresów, lęków i fobii: 9-11 czerwca 2017

godz.zajęć:

 • piątek 13:00-20:00
 • sobota 10:00-20:00
 • niedziela 10:00-15:00

Silna reakcja stresowa to mądrość ewolucji. Stała reakcja stresowa, to głupota ludzkości.

Skąd biorą się twoje lęki i jak się przejawiają?

W jaki sposób lęk i strach wpływają na twoje postępowanie?

Czy istnieje pozytywna strona lęku?

Jak przezwyciężyć lęk i odnaleźć życiową harmonię.

 

Program

 • diagnostyka
 • most psychosomatyczny
 • asocjacje i dysocjacje
 • hipnoanestezja
 • abreakcja i uwolnienie
 • desensytyzacja
 • sugestie posthipnotyczne
 • kotwiczenie
 • prewiwifikacja
 • terapia części

Fobia to uporczywy, silny lęk przed konkretnymi przedmiotami lub sytuacjami, które jednak nie stanowią realnego zagrożenia. W momencie kontaktu z przedmiotem wywołującym fobię, pojawia się reakcja walki lub ucieczki wywołana skokiem adrenaliny. Organizm reaguje jak w przypadku realnej sytuacji zagrożenia.

Do niedawna wydawało się, że namierzono już miejsca w mózgu, gdzie lęki powstają. Kluczowe miało być ciało migdałowate, które jest głównym źródłem wszystkich emocji. Ważną rolę odgrywać miał też hipokamp, czyli struktura mózgu odpowiadająca za pamięć długotrwałą. To dzięki niemu ludzie i zwierzęta kojarzyli strach z określoną sytuacją, miejscem lub rzeczą. Za trzecią strukturę związaną z odczuwaniem strachu uznawano korę przedczołową, która spina ze sobą ciało migdałowate i hipokamp, działa też hamująco na niektóre reakcje emocjonalne.

Zarówno w ciele migdałowatym, jak i w hipokampie oraz korze przedczołowej znajdują się komórki związane ze strachem. Nie jest to jednak jedno miejsce, ale cała sieć. Zwykle pacjentów, którzy chorobliwie powtarzają pewne czynności, leczy się farmakologicznie. Część osób jest jednak oporna na taką terapię i wówczas pozostaje hipnoza. Niekiedy taką psychostymulację trzeba u pacjentów powtarzać, szczególnie gdy po powrocie do domu powracają oni również do wcześniejszych innych przyzwyczajeń.

Depresja to zespół zaburzeń psychicznych dotykających nastroju.  Depresja ma kilka grup objawów – utrata komfortu samopoczucia, obniżenie tempa działania i myślenia, lęk, a nawet objawy somatyczne. Nie do końca znane są przyczyny powstawania depresji, określa się tylko czynniki, które mogą jej sprzyjać.

Co zrobić, żeby zapisać się na zajęcia?

Zgłoszenie

- kurs dzienny- poda datę kursu
- kurs eksternistyczny online- pozostaw pole puste

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook
Analytics