pixel Cech NiH Hipnoza analogowa, dynamiczna i cold-reading | NLP Coaching Hipnoza- Grzegorz Halkiew (zaświadczenia MEN)

Hipnoza analogowa, dynamiczna i cold-reading

 

"MAGIA KŁAMSTW"

Jak zdobyć wiedzę o innych, bez przeglądania ich czarnej teczki?

Z jednej strony poprzez obserwację drugiej osoby pozyskujesz informacje o jej sposobie myślenia, działania, realizowania się- poznajesz jej język podświadomości. Z drugiej strony wykorzystujesz poznany język podświadomości do wprowadzania jej w trans.

Diagnostyka psychometryczna

Data: 27-29 lipca 2018

 • piątek: 13:00 - 20:00
 • sob.: 10:00 - 20:00
 • niedz.: 10:00 - 15:00

 

Inwestycja w podniesienie kwalifikacji: 580 zł

 to już 10 lat prowadzenia tego kursu, dlatego czas to uczcić rabatem

Miejsce: 05-825 Adamowizna, Dobra 4

Liczba miejsc jest ograniczona, zarezerwuj swoje miejsce już teraz wypełniając Formularz Zgłoszenia

 

Na zakończenie kursu otrzymasz zaświadczenie wg wzoru MEN potwierdzające zdobycie kwalifikacji do zawodowego stosowaniu hipnozy zgodnie z programem szkolenia.

Dodatkowo możesz stać się członkiem Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów - organizacji branżowej profesjonalistów naturoterapii.

Cele kursu

Na kursie nauczysz się:

- rozpoznawać ludzi i ich charaktery, dzięki czemu będziesz w stanie przewidzieć ich działanie, reakcje a nawet intencje

- łatwiej tobie będzie dobrać sobie partnera do życia lub towarzystwa

- przedsiębiorcy lepiej i pewniej dobiorą sobie personel, co przyczyni się do przyjemnej atmosfery w pracy i wpłynie dodatnio na jej wyniki

- będziesz wiedział, na kogo i w jakiej dziedzinie możesz liczyć

- będziesz lepiej rozumiał ludzi i to do czego są predysponowani

- wreszcie poznasz sam siebie swoje słabsze i mocne strony bez opinii innych ludzi, którzy odbierają ciebie według swojego upodobania

- nauczysz się spostrzegawczości i umiejętności oceny

 Poznasz również powody dla odrobiny dystansu do niektórych ludzi, który nigdy nie zawadzi tym bardziej, że nadmiar zaufania, prawie zawsze kończy się boleśnie.

Już teraz możesz wysłać zgłoszenie 

Jeśli chcesz jakichś zmian, zmień się najpierw sam…

… co oznacza mniej więcej to, że wpływ na innych ludzi można uzyskać, pokazując im własną,  ze wszech miar pozytywną postawę, a jeśli jej nie posiadasz, to wzoruj się na uznanych i zaakceptowanych przez ciebie autorytetach. Świat nie musi być dla ludzi brutalny, wystarczy że przestaniesz być egoistą, a wówczas bezmyślność i brak wyobraźni, zastąpi kreatywność.

Chcesz widzieć czy ją masz – zacznij korzystać ze swoich zmysłów i analizuj otaczające ciebie zdarzenia. Wkrótce sam zrozumiesz, jak proste i inspirujące są przyczyny powstawania negatywnych zjawisk i jak bardzo sam sobie, zupełnie niepotrzebnie, komplikujesz życie.

Mistrzostwo powstaje u tych ludzi, którzy na poruszane zagadnienia, nie zadowalają się czyjąś odpowiedzią, lecz sami jej poszukują. Jest w tym też konieczność wychodzenia naprzeciw problemom oraz nieustanne zadawanie sobie pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. W ten sposób ćwiczysz umysł, który staje się bardziej elastyczny i twórczy oraz podnosisz własną wartość, dochodząc do przekonania, że potrafisz o wiele więcej niż sam na początku sądziłeś.

Zamiast zrażać się chwilowymi niepowodzeniami i próbować o nich szybko zapomnieć, należy wyciągnąć z nich jak najwięcej wniosków, dla siebie, ponieważ każde potknięcie to najlepszy, bo własny, materiał do przemyśleń. Wyciąganie wniosków z czyichś porażek, to jest już wyższa szkoła jazdy wymagająca przezorności. A czy ty ją masz?

Dobrze jest mieć też zdolność wczuwania się w osobowość drugiego człowieka, a empatia zastrzeżona jest dla ludzi bardzo nielicznych. Ty także możesz do nich należeć. Gdyby było inaczej, to każde niemiłe doświadczenie innych ludzi, o których donoszą media na co dzień, byłoby co najmniej powodem do zastanowienia się nad władnym postępowaniem, a tak przecież chyba nie zawsze jest.

Człowiek jest tak skonstruowany, że podchodzi do świata empirycznie, czyli poprzez obcowanie z różnymi zjawiskami. Im więcej przebywasz w diametralnie różnych sytuacjach, tym większe masz doświadczenie. Im większe doświadczenie, tym lepsza ocena zaistniałych zjawisk. Im lepsza ocena zjawisk, tym trafniej podejmujesz decyzje życiowe. Im trafniejsze decyzje, tym więcej odwagi w ich realizacji. Im większa odwaga, tym pełniejsze i bardziej atrakcyjne staje się twoje indywidualne życie.

Im wreszcie bardziej pożądany efekt końcowy, tym stajesz się atrakcyjniejszym partnerem dla innych, zarówno w życiu prywatnym jak i społecznym.

 Czym jest zimny odczyt?

Wyobraź sobie, że przez cały dzień chodzi za tobą osoba, która zapisuje, co powiesz w pracy, w domu, podczas obiadu, przez telefon, w sklepie. Wszystko to zostanie skrzętnie zapisane. W dokumencie znajda się tylko twoje wypowiedzi, bez komentarzy osób uczestniczących w rozmowach.

Wyobraź sobie następnie, że ktoś, kto nigdy ciebie wcześniej nie spotkał – nigdy nie słyszał twojego głosu, nie widział twarzy, nie spojrzał ci w oczy – przeczyta ten werbalny zapis.

Jak będziesz postrzegany po jego lekturze? Jako mężczyzna czy kobieta? Osoba młoda czy starsza, przyjacielska czy nieżyczliwa, atrakcyjna czy też nie? Czy sprawiasz wrażenie osoby otwartej, czy nieśmiałej, troskliwej czy obojętnej, skromnej czy zarozumiałej, frywolnej czy taktownej, pewnej siebie czy też zagubionej?

Pełniejszych odpowiedzi na to pytanie nie dostarczy zapis słów, lecz raczej twój język ciała.

Większa część twojego prawdziwego „ja” – w domu, pracy, publicznie, prywatnie – znajduje się poza zapisem twoich słów. Kolor krawata, długość włosów, uśmiech, śmiech, gesty, miękkość głosu, ciepło dłoni, nieznaczne wzruszenie ramionami, kiedy nie jesteś czegoś pewien, zaciśnięte usta, uniesione brwi, kontakt wzrokowy, zaciśnięte szczęki, poza w drzwiach, buty jakie nosisz, perfumy jakimi się pryskasz – są to sygnały społeczne i emocjonalne, które inni uważają za „prawdziwego ciebie”. Oczywiście słowa są ważne, ale twoje prawdziwe wnętrze ujawnia się poprzez niezliczoną liczbę sygnałów niewerbalnych, które wysyłasz każdego dnia.

Kurs hipnoza analogowa i cold reading zgłębia niewerbalny świat, w którym żyjesz i ukazuje jego najbardziej sekretne miejsca.

Według antropologów, mowa jako dominujące medium werbalne naszego gatunku homo sapiens, wykształciła się około dwustu tysięcy lat temu. Jednak świat niewerbalny jest dużo dużo starszy i nieskończenie bardziej ekspresyjny niż mowa. Słowa obejmują ośrodki świadomości naszego umysłu, takie jak obszary Broca i Wernickiego, a mimo to wiele najważniejszych decyzji życiowych podejmujemy opierając się na informacjach niewerbalnych. Znaczna część wiedzy technicznej przekazywana jest drogą niewerbalnej praktyki, podczas której przyglądamy się i działamy, a nie czytamy podręcznik. Wybieramy zwierzęta domowe, samochody, domy i partnerów ze względów niewerbalnych, a garderobę na podstawie wyglądy i wrażenia, jakie materiał daje w dotyku.

Nawet naukowcy, nie wykluczając takich znakomitości jak Albert Einstein i Stephen Hawking, myślą obrazami wizualnymi, przestrzennymi i fizycznymi, a nie werbalnie.

Szacuje się, że od 60 do 93 procent naszej ogólnej komunikacji stanowi kontakt niewerbalny. Jeśli chodzi o niewerbalną komunikację emocjonalną przekracza ona 99 procent. W wypadku emocji nie werbalizujemy naszych uczuć, ale za nas mówi o nich nasze ciała.

Do wyrażania uczuć i nastrojów posługujesz się językiem swojego ciała- gesty rąk, nazywane „wskazówkami mimicznymi”, opisują kształty, ruchy i lokalizację osób, miejsc i rzeczy.

Ułożenie rąk i palców odwzorowują związki fizyczne, przestrzenne i czasowe pomiędzy przedmiotami, działaniami i zdarzeniami. Gest oznaczający wymianę żarówki wykorzystuje te same obszary mózgu i porusza te same mięśnie, co sama czynność. Obwody mózgowe odpowiedzialne za wskazówki mimiczne, są równie skomplikowane, jak te odpowiedzialne za mowę.

Odkrycia neurologii podczas „dekady mózgu”, czyli w latach 1990-2000 pozwoliły uzyskać jaśniejszy obraz znaczenia niemych znaków i sygnałów. Jako, że obecnie znamy mechanizm procesu tworzenia w mózgu niewerbalnych wskazówek, język ciała wkracza w XXI wiek jako pełnoprawna nauka, zdolna pomóc nam w zrozumieniu tego, co znaczy być człowiekiem.

Przekazy niewerbalne są sugestywne, intensywne i bezpośrednie. Przetwarzane są szybciej niż słowa, w najstarszych ośrodkach mózgu, ukrytych pod nowszymi obszarami mowy. Niewerbalne wskazówki, wytwarzane przez paleoobwody w rdzeniu kręgowym, pniu mózgu, zwojach podstawy mózgu i układzie limbicznym, wysyłamy i odbieramy poniżej progu świadomości. Nadają naszym dniom „wygląd” i „poczucie”, które pamiętamy długo po tym, jak ucichną słowa.

Kurs hipnoza analogowa i cold reading pomoże tobie odkodować niewerbalne przekazy, które codziennie widzisz, słyszysz, czujesz, smakujesz i wąchasz, torując sobie drogę przez niewerbalny świat.

Już teraz możesz wypełnić zgłoszenie 

Czym jest Psychofizjonomika?

Jak pisze Dariusz Czajkowski, jest to nauka zajmująca się odczytywaniem cech charakteru i stanu emocjonalnego i predyspozycji zawodowych z kształtów; ciała, głowy, twarzy i oczu, mimiki, pisma i mowy. Psychofizjonomika uczy, że ciało organiczne wraz z psychiczna charakterystyka, tworzą jeden organizm.

Historia pokazuje, że wielcy wodzowie, przywódcy Narodów, zwycięzcy bitew i wojen, reformatorzy, mężowie stanu, politycy, znaczący artyści, słowem wielcy tego świata, to ludzie, którzy posiadali nie tylko dobrze rozwinięty zmysł obserwacji, ale przede wszystkim, byli niezwykłymi znawcami ludzi np.; Mahatma Gandhi, Aleksander Wielki, Napoleon Bonaparte, Józef Piłsudski, Jan Matejko, Adam Mickiewicz, Leonardo da Vinci, Rafael, Michał Anioł.

Starożytni Grecy i Rzymianie wyobrażali sobie Zeusa jako ideał męskiej siły, wierności, sprawiedliwości, mądrości i zacności, stad też charakterystyczna ekspresja i harmonia rysów twarzy w rzeźbach, przedstawiających jego postać.

Tak też jest w rzeczywistości. Wyraziste rysy twarzy, podkreślają mocną osobowość.

W obliczu tych faktów jest rzeczą oczywista, że zewnętrzna powłoka człowieka, jego rysy twarzy, kształt nosa, uszu, oczu, ust, brody i czoła są tylko zewnętrznym odbiciem jego duszy i zdolności z jaka odbiera i oddziałuje, na świat zewnętrzny.

Friedrich Schiller słynny niemiecki poeta stwierdził - „Das, ist der Geist, der sich den Körper baut” (To dusza buduje sobie ciało).

Nie ma dwóch identycznych ludzi tzn. takich, którzy maja takie same charaktery, predyspozycje i upodobania, a którzy znacznie, różniliby się od siebie, wyglądem zewnętrznym. Jeżeli mają takie same cechy charakteru, to musza też być bardzo do siebie podobni. Najbardziej widać to na przykładzie bliźniaków. Oprócz podobieństwa zewnętrznego, również ich zdolność odczuwania jest prawie identyczna. Można powiedzieć, że tworzą jeden organizm.

Cold reading

Zimny odczyt (ang. cold reading) to technika używana do hipnotyzowania z pozycji autorytetu. Nawet bez żadnej wcześniejszej wiedzy o kimś odczytujący za pomocą tej techniki może szybko uzyskać dużą ilość informacji przez uważne analizowanie mowy ciała badanego, jego ubioru, gestów, sposobu mówienia, psychofizjonomiki itp. Określa się to jako profilowanie.

Ostrzeliwanie to kolejna technika, najczęściej używana w publicznych wystąpieniach i przemawianiu do tłumu. Występujący wygłasza dużą ilość ogólnikowych informacji (z których część na pewno jest prawdziwa albo bliska prawdy), obserwuje reakcje badanych (zwykle mowę ciała) i uściśla swoje wypowiedzi rozwijając te fragmenty, na które publiczność najlepiej reagowała.  

Mowa ciała, czy też język ciała, komunikacja niewerbalna - zespół niewerbalnych komunikatów nadawanych na wszystkich niewerbalnych kanałach jednocześnie. Informują one o podstawowych stanach emocjonalnych, intencjach, oczekiwaniach wobec rozmówcy, przekonaniach, winie lub niewinności, samoocenie, cechach temperamentu itd. Komunikaty te nadawane są na poziomie nieświadomym i pozwalają ustalić wiele faktów, które zadziwiają badanego trafnością.

Przeczytaj artykuł:

Jakie odniesiesz korzyści

 • Nauczysz się skuteczniej komunikować
 • Staniesz się lepszym, charyzmatycznym rozmówcą
 • Dowiesz się jak hipnotyzować podprogowo, bez użycia słów
 • Nauczysz się wywoływać trans, bez potrzeby stosowania typowych indukcji, już znanych przez innych

...a ponadto:

 • Zrozumiesz jak działa hipnoza i jak wpływa ona na mózg
 • Pozbędziesz się ograniczających przekonań co do natury hipnozy i sposobów jej wywoływania
 • Nauczysz się zwracać większą uwagę na rozmówców i dzięki temu mieć z nimi jeszcze lepsze relacje
 • Będziesz miał okazję poznać i uczyć się od jednego z najbardziej doświadczonych trenerów hipnozy

Dodatkową korzyścią dla Ciebie jest to, że poznasz na warsztatach całkiem nowych ludzi. Ludzi o otwartych umysłach, żądnych wiedzy, pragnących dotknąć nieznanego. Wiesz, jak to jest - czasem chciałbyś poznać coś, o czym kiedyś słyszałeś, czytałeś… czasem chciałbyś osobiście doświadczyć nowych doznań.. Czasem niektórzy ludzie długo zwlekają z decyzją dotknięcia nieznanego. Aż w końcu nadchodzi taki dzień, kiedy mówią sobie - OK. Nadszedł już czas. Nie ma na co już dłużej czekać.  

Co zrobić, żeby zapisać się na zajęcia?

Wystarczy wypełnić  poniżej zamieszczony formularz podając:

 • imię i nazwisko
 • adres E-mail
 • numer telefonu
 • datę warsztatu

Liczba miejsc jest ograniczona, zarezerwuj swoje miejsce już teraz wypełniając Formularz Zgłoszenia

Warsztaty są certyfikowane, wydajemy również na żądanie dla psychologów zaświadczenia o przebytym szkoleniu.

Zapraszam

 

Zgłoszenie

- kurs dzienny- poda datę kursu
- kurs eksternistyczny online- pozostaw pole puste

Komentarze   

 
+1 # Małgorzata Majewska 2008-05-18 16:51
Hipnozą interesuję się od wielu lat.Pragnę pogłębić ten temat,ponieważ jest on bardzo obszerny.Z materiałów przeczytanych i opublikowanych przez Pana wynika,że kurs jest ciekawy i bardzo solidnie prowadzony.Poza tym jeden z moich pacjentów także był z kursu bardzo zadowolony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Małgorzata Sembrat 2008-05-25 00:48
Uczestniczyłam w jednym,na razie kursie,hipnozy u P.Grzegorza Halkiewa i to była po prostu REWELACJA.To co przedtem oglądałam na ekranie telewizora stało się moim udziałem.Nie wyobrażałam sobie nawet, ze moje stopy będą całe po skakaniu na szkło,że będę w stanie przyklejać do swego ciała przedmioty (nawet wracając do domu,przykleiła m w pociągu do swojej twarzy telefon komórkowy),prze szłam przez doświadczenia mostu kataleptycznego ,i doświadczyłam innych stanów przedtem mi nieznanych i nieosiągalnych. Jestem zauroczona osobowością prowadzącego,sa mym kursem i warunkami w jakich kurs jest prowadzony.Fant astyczna organizacja i wspaniała atmosfera.Moim marzeniem jest udział w następnym kursie i robię wszystko,aby to marzenie móc zrealizować.Ser decznie dziękuję organizatorom kursu i prowadzącym p.Grzegorzowi i Joasi.-Małgorza ta Sembrat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzegorz Halkiew 2008-10-30 13:17
Nooooo witajcie serdecznie....p owiem krótko stało sie....jestem tak zadowolony po kursie magnetycznym... .pokazuję teraz innym i jestem bardzo przekonujący.

Obecnie szykuje sie do odgrubienia-jak to Grzesiu określiłeś....- autohipnozą na kasecie z podkładem z warsztatów.

Pozdrawiam wszstkich jaśniej widzących...paa aa narka
Kazimierz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzegorz Halkiew 2008-11-02 22:58
Witaj Grzegorzu,

Jeszcze raz dziękuję za wspaniałe przeżycia , których mogłem być uczestnikiem na Twoim kursie. Jestem ciągle pod wrażeniem Twojej wiedzy i umiejętności. Szczególnie warta podkreślenia wydaje mi się Twoja ... hmmm ... "bezstronność światopoglądowa " (nie chodzi o to, że nie masz poglądów ws. np. wiary, tylko o to, że ich nie narzucasz innym), która zdecydowanie ułatwiła mi "przyjęcie" tego, o czym mówiłeś (wiesz inżynier = szkiełko i oko = sceptyk = wyczulony na próby manipulacji).

Ćwiczę pilnie wprowadzanie w trans (chwilowo tylko siebie) i zastanawiam się co dalej? Muszę powiedzieć, że najbardziej ciągnie mnie w kierunku bioenergoterapi i i bardzo jestem ciekaw, czy w najbliższej przyszłości planujesz jakieś szkolenie w tej materii? Proszę daj znać gdybyś takie warsztaty organizował.

Pozdrowienia,

Robert
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Paweł Szewczyk 2009-03-05 21:15
Pozdrawiam. Terapeuta NLP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Siuzanna Wietecha-Sluckaja 2011-03-14 19:25
Pokonaj strach i bądź wolny!
Walcz ze strachem, aktywnie poszukuj sposobów, które pozwolą rozwiązać problemy. Zycie- to proces ciągłego wyboru. W każdej chwili dokonujesz wyboru- wycofać się, albo pójść naprzód do celu. Cofając się- wybierasz drogę do jeszcze większej nieśmiałości, stracham i potrzebie nieustanie się bronić. Wybierając drogę do celu- wzmacniasz swoją moc duchową. Zwyciężając strach- stajesz się silnym i wolnym.
Drogę pokona idący!
Uwierz w Siebie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook
Analytics