pixel Cech NiH Roczny kurs hipnozy- hipnoterapia integracyjna

Roczny kurs hipnozy- hipnoterapia integracyjna

Roczny kurs hipnozy- hipnoterapia integracyjna

Szkoła Hipnoterapii Integracyjnej

Zapraszam na roczny kurs Szkoły Hipnoterapii Integracyjnej, który składa się z 10 zjazdów, raz w miesiącu- cena zjazdu 670zł. Kurs wzbogacony jest o materiał online. To jedyna wersja kursu hipnozy w Polsce, łącząca w sobie hipnozę ericksonowską z klasyczną oraz elementami Ustawień Rodzinnych.

Harmonogram 2020/2021

 

 • I Zjazd  4-6 września 2020
  II Zjazd 2-4 października
  III Zjazd 6-8 listopada
  IV Zjazd 4-6 grudnia
  V Zjazd 8-10 stycznia 2021
  VI Zjazd 5-7 lutego
  VII Zjazd 5-7 marca
  VIII Zjazd 2-4 kwietnia
  IX Zjazd 7-9 maja
  X Zjazd – egzaminy 4-6 czerwca

Godziny zajęć:

 • piątek 15:00-20:00
 • sobota 10:00-18:00
 • niedziela 10:00-15:00

Jak zapisać się na Kurs?

Wystarczy wypełnić zamieszczony niżej formularz podając: imię i nazwisko adres E-mail numer telefonu.

Liczba miejsc jest ograniczona do 14, zarezerwuj swoje miejsce już teraz wypełniając poniższy Formularz Zgłoszenia

 Poznaj: Zasady uczestnictwa i opłat

Informacje dodatkowe o kursie

Rok 2017 to początek nowego cyklu szkoleń hipnozy- Hipnoterapia integracyjna wtórna. 

Hipnoterapia integracyjna wtórna odwołuje się do mechanizmu dezintegracji pozytywnej, która jest wynikiem rozwoju osobowości i wyjściem z struktur społecznych, gwarantujących spokojne konsumpcyjne życie.

Jeszcze nie tak dawno w Polsce socjalizm gwarantował spokojne życie, bez zamartwiania się o pracę, dom czy jedzenie. Brak czynnika stresogennego pozwalało na zaspakajanie własnych, podstawowych egoistycznych potrzeb.

Wraz z przekształceniami społecznymi stan integracji pierwotnej dla tych, którzy nie zdołali zgromadzić majątku, przekształcił się w dezintegrację jedno lub wielopoziomową: 

- rozbicie wewnętrzne polega na zabrnięciu w ślepy zaułek osobowości, zejście na manowce, czemu towarzyszy chaos myśli i uczuć;

- pojawia się czynnik drugi społeczny w postaci związków międzyludzkich czy liczenia się z opinią innych ludzi;

- pojawiają się formy pobudliwości psychicznej: psychomotoryczna i zmysłowa;

- pojawiają się pierwsze dynamizmy rozwojowe, jak:

 • obok konfliktów zewnętrznych konflikty wewnętrzne,
 • empatia,
 • identyfikacja,
 • ambiwalencje i ambitendencje;

- dominuje relatywizm wartości;

- zachowanie może nie mieć żadnej orientacji i jest podatne na zmiany mody, ideologii, przywódców bez zdolności wartościowania. Obejmuje ono wszystko, co nie ukierunkowane, dziwaczne, nie dające się przewidzieć, pozbawione refleksji i zróżnicowania uczuć;

- brak przemiany wewnątrz psychicznej;

- na tym poziomie występują ciężkie nerwice i choroby psychiczne, a także zaburzenia psychosomatyczne, alkoholizm, narkomania itp.

Im bardziej struktury państwowe destabilizują gospodarkę, tym ludzie mają mniej oparcia w mechanizmach społecznych zarówno jeśli chodzi o poziom płac, opiekę medyczną, szkolnictwo..... Powszechna ruina wywołuje coraz większy chaos gospodarczy, co wpływa negatywnie na relacje międzyludzkie i dezintegracja jednopoziomowa coraz bardziej zamienia się w wielopoziomową zmuszając ludzi do szukania pomocy na własną rękę. Zaczynają powstawać firmy doradcze, coraz większym powodzeniem cieszą się szkolenia motywacyjne, marketingowe oraz z zakresu rozwoju osobistego.

Na tym poziomie występuje dążenie do świadomego kształtowania własnej osobowości, pojawia się wewnętrznie sterowana i determinowana organizacja rozwoju, dążenia do syntezy, harmonii i integracji wewnętrznej.

Utrwalają się formy wzmożonej pobudliwości psychicznej i dynamizmy poziomu 3, a także pojawiają się nowe dynamizmy, jak stosunek podmiot – przedmiot w sobie, samoświadomość, samokontrola, samowychowanie, autopsychoterapia, autentyzm, autonomia, odpowiedzialność.

Przekształcenia wewnątrz psychiczne dokonują się w sposób świadomy, następuje widoczne dążenie do równowagi i integracji wewnętrznej poprzez przekształcenie powinności wobec oczekiwań w rzeczywistość, a  także realizowanie własnego ideału osobowości i urzeczywistnianie ideałów społecznych.

Aby proces wewnętrznych przemian nie zamienił się w odkrywanie coraz większej ilości nieprawidłowości, musi nastąpić restrukturyzacja psychiki, polegająca na odrzuceniu modelu wyniesionego z domu i zastąpieniu go wewnętrzną restrukturyzacją już nie tylko na świadomych poziomach, ale sięgającą po tam, gdzie ta restrukturyzacja jest najbardziej potrzebna, czyli do podświadomości. I tak w wyniku potrzeb geopolitycznych, zrodziła się potrzeba Hipnoterapii Integracyjnej Wtórnej, która wszystkie rozbite i nieaktualne mechanizmy wewnętrznej organizacji przekształca w nowy model człowieka.

 

Zmiana jako wybór a nie reakcja

Wydaje się, że ludzie z natury wzdragają się przed zmianą, dopóki sytuacja się nie pogorszy, stając się tak uciążliwa, ze nie da się już dłużej wytrzymać. 

Ta zasada dotyczy w takim samym stopniu poszczególnych osób, jak i całych społeczeństw.

Czekasz, aż nastąpi kryzys, trauma, strata, choroba i tragedia. Dużo czasu upływa zanim wreszcie zastanowisz się, kim jesteś, co robisz, jak żyjesz, co czujesz i w co wierzysz, albo co wiesz, żeby przyjąć prawdziwą i konieczną zmianę.

Często dopiero gdy zrealizuje się najgorszy z możliwych scenariuszy, zaczynasz wprowadzać zmiany, które służą twojemu zdrowiu, związkom, karierze, rodzinie i przyszłości. 

Moje rada brzmi: przestań czekać i marnować zdrowie i czas!

 Zapraszam na kursy zawodowe z własną superwizją. Kurs kończy się wydaniem Dyplomu Hipnoterapeuty Integracji Wtórnej.

 

- kurs dzienny- poda datę kursu
- kurs eksternistyczny online- pozostaw pole puste

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook
Analytics